Przejdź do treści

Covid-19 - Wspomaganie leczenia

 

  Terapia Bemer a Covid-19

  Podczas badań przeprowadzonych z Zurychu na zmarłych z powodu Covid-19, naukowcy zauważyli, że pacjenci nie tylko cierpieli na zapalenie płuc, ale także na zapalenie śródbłonka, które objęło komórki różnych narządów.

  Patolodzy i naukowcy odkryli, że wirus nie tylko wyzwala zapalenie płuc ale także ogólnoustrojowe zapalenie śródbłonka, które atakuje wszystkie łożyska naczyniowe: serca, mózgu, płuc, nerek oraz naczynia układu pokarmowego.

  Tłumaczyło by to pierwsze obserwacje lekarzy, z których wynikało, że oprócz zapalenia płuc wielu pacjentów wykazuje problemy sercowo-naczyniowe i niewydolność wielonarządową.

  Śródbłonek młodszych, zdrowszych pacjentów zazwyczaj dobrze radzi sobie z atakiem wirusa, aczkolwiek osoby cierpiące na choroby takie jak:

  są w wysokiej grupie zagrożenia, ponieważ wszystkie te choroby mają jedną wspólną- osłabioną funkcję śródbłonka.

  Osoby te są narażone, ponieważ nabłonek nie spełnia swojej roli ochronnej.

  Jak terapia Bemer może pomóc przy potencjalnym zarażeniu koronawirusem?

  Działanie fizykalnej terapii Bemer, wykorzystującej terapię naczyniową polega na:

  • usprawnieniu działania układu krwionośnego- poprawia jego udrożnienie i powoduje szybszą transport tlenu i substancji odżywczych w organizmie
  • poprzez odblokowanie zatorowanych naczyń włosowatych poprawia przepływ limfy, wspomagając działanie układu odpornościowego

  Terapia Bemer pomaga w leczeniu wszystkich schorzeń, które zwiększają szanse śmiertelności koronawirusa w momencie zachorowania.

  Dzięki terapii Bemer regeneracja organizmu przyśpiesza o 30% dzięki temu nasz organizm otrzymuje przyśpieszone procesy samoleczenia.

  Sprawdź jak działa Fizykoterapia Naczyniowa BEMER®