Przejdź do treści

Prawidłowe dotlenienie dzięki terapii Bemer

Tlen jest dla naszego organizmu niezwykle ważny – nie chodzi tu jedynie o funkcję oddychania, o czym myślimy w pierwszej chwili. Transportowany wraz z krwią do wszystkich komórek ciała tlen odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie narządów, samopoczucie oraz ogólny stan zdrowia. Właśnie dlatego nowoczesne terapie kładą ogromny nacisk na właściwe dotlenienie krwi.

Dlaczego dotlenienie jest takie ważne dla człowieka?

Wypływająca prosto z serca, a następnie rozprowadzana po całym ciele za pomocą skomplikowanego systemu żył oraz kapilar krew odpowiada nie tylko za transport tlenu, ale i wartości odżywczych, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Coraz częściej wskazuje się też na zależność między dotlenieniem, a leczeniem bólu czy możliwościami regeneracyjnymi.

Badania dowodzą również na ścisłą zależność między dotlenieniem serca, dotlenieniem mięśni oraz zachorowalnością na poważne schorzenia, jak cukrzyca, zaburzenia pracy nerek czy innych narządów, ale i samopoczuciem czy odczuwaniem chronicznego zmęczenia.

Jak zwiększyć dotlenienie krwi?

Jedną z najskuteczniejszych ze stosowanych dzisiaj metod na to, jak zwiększyć dotlenienie krwi, jest metoda dotlenienia krwi Bemer, nazywanej też fizykalną terapią naczyniową. Efekty stosowania tej metody już po trzydziestu dniach dają niesamowite efekty.

Wytwarzane pole elektromagnetyczne powoduje skurcze naczyń krwionośnych. Stymulacja ta przyspiesza ich spowolnioną pracę, powodując zwiększony przepływ krwi i lepsze dotlenienie serca i pozostałych narządów. Jeśli pacjent skarżył się na zmęczenie i fatalne samopoczucie, wrażenie to znika samoczynnie. Przydatna w terapii dotlenienia krwi Bemer jest też aktywność fizyczna, a także przerzucenie się na zdrowszą dietę, bogatą w niezbędne organizmowi witaminy i składniki mineralne.

Zadbaj o prawidłowe dotlenienie organizmu

Nietrudno znaleźć zalety prawidłowego dotlenienia organizmu. Kiedy ciało człowieka jest dotlenione na odpowiednim poziomie, staje się bardziej wydajne, wyostrzają się zmysły, znika otępienie i zmęczenie, a ich miejsce zajmuje czysta, pierwotna energia.

Dotlenienie odgrywa jednak znacznie ważniejszą rolę dla samego organizmu – pobudzając nawet 100 000 km naczyń krwionośnych w ciele, bezsprzecznie wpływa na pracę narządów, przyspiesza gojenie się ran, w tym ran głębokich, powstałych na przykład na skutek poparzenia. Automatycznie zwiększa się też odporność organizmu na drobnoustroje, wirusy i bakterie. Dotlenienie krwi Bemer po prostu aktywuje uśpione możliwości regeneracyjne organizmu.

Sprawdź jak działa Fizykoterapia Naczyniowa BEMER®