Przejdź do treści

Nadciśnienie tętnicze - Wspomaganie leczenia

 

 

Nadciśnienie tętnicze to przewrotna choroba i bardzo postępowa. Bardzo często wydaje się, że niezwykle łatwo ją rozpoznać natomiast z leczeniem jest już gorzej. W wieku ok. 50-60 lat na 10 osób, będzie 9 miało problemy z nadciśnieniem.

Przyczyny nadciśnienia tętniczego

Najnowsze badania z instytutu Mikrokrążenia w Niemczech, wskazują jednoznacznie, że odpowiedzialną kwestią jest coraz słabsza naczynioruchowość w obszarze mikrokrążenia, która ma bardzo duży wpływ na przepływ krwi w najmniejszych naczyniach krwionośnych tak zwanych naczyniach włosowatych.

Objawy nadciśnienia i możliwe powikłania

Skutki zaniedbania leczenia nadciśnienia tętniczego są bardzo niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ niosą za sobą wiele poważnych chorób.

Często towarzyszące choroby, to

Skuteczne wspomaganie leczenia nadciśnienia tętniczego

Zastosowanie odpowiedniego leczenia jest bardzo kluczowe, jeśli chodzi o nadciśnienie tętnicze, chodź leki działają, tylko na objawy a ich zastosowanie, to odroczenie komplikacji, które niesie za sobą ta choroba.

Dlatego istotne jest usunięcie przyczyny nadciśnienia!

Terapia Bemer wspomaga przepływ krwi

Bardzo pomocna we wspomaganiu leczenia nadciśnienia tętniczego jest terapia Bemer, dzięki której przepływ krwi w naczyniach włosowatych jest bardziej usprawniony, szybszy rozdział krwi, szybsze powroty żylne, większa naczynioruchowość w granicach 30% sprawiają, że nasz organizm jest w stanie szybciej się regenerować, a jednocześnie lepiej funkcjonować.

Bardzo ważnym elementem terapii Bemer jest także wspomaganie przepływu krwi przez układ kapilarny, w którym zachodzą reakcje wymiany tlenu, odebranie dwutlenku, podanie glukozy, jak i odebranie metabolitów, które są generowane jako odpad podczas funkcjonowania naszego organizmu ma, to bardzo duży wpływ na odkwaszenie naszego organizmu.

Sprawdź jak działa Fizykoterapia Naczyniowa BEMER®