Przejdź do treści

Zaburzenia mikrokrążenia - Wspomaganie leczenia

Zgodnie z ustaleniami naukowców, za problemy zdrowotne aż w 75% procentach jest odpowiedzialne zaburzone mikrokrążenie krwi w organizmie człowieka. Ten sam czynnik jest odpowiedzialny za powolny powrót do zdrowia i niemożność osiągnięcia właściwej regeneracji.

Jednym z najlepszych sposobów na poprawę mikrokrążenia jest metoda Bemer, uważana obecnie za jedną z najskuteczniejszych i jednocześnie zupełnie bezpiecznych, niepowodujących skutków ubocznych.

Czym są zaburzenia mikrokrążenia?

Niepozornie brzmiące zaburzenia mikrokrążenia mogą być fatalne w skutkach oraz z czasem niebezpieczne dla zdrowia. Jeśli mikrokrążenie krwi w organizmie odbywa się w sposób nieprawidłowy, komórki ciała, a więc i całe narządy, nie otrzymują odpowiedniej ilości tlenu, dostarczanego właśnie za pomocą erytrocytów.

Wraz z tlenem do każdej komórki ciała prosto z serca, siecią żył oraz kapilar, rozprowadzane są również substancje odżywcze, niezbędne, aby ciało mogło funkcjonować zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

Czym objawiają się zaburzenia mikrokrążenia krwi?

Jak ważne jest prawidłowe mikrokrążenie, można przekonać się na własnej skórze, kiedy pojawiają się pierwsze objawy związane z jego zaburzeniami.

  • Wśród najczęściej wymienianych dolegliwości pojawia się ogólne osłabienie ze względu na zmniejszoną ilość energii wytwarzanej przez komórki.
  • Bardzo często pojawiają się infekcje, ponieważ osłona immunologiczna człowieka również nie jest w stanie funkcjonować prawidłowo.
  • Niedotlenione narządy zaczynają dawać o sobie znać, a najmniejsze rany goją się znacznie wolniej i gorzej.

Metoda na poprawę mikrokrążenia – Terapia Bemer

Odpowiedzią na pytanie o poprawę mikrokrążenia krwi jest Terapia Bemer – metoda banalnie prosta w swoich założeniach, bezpieczna oraz możliwa do zastosowania na dowolnej wiekowo grupie pacjentów. Fizykalna terapia naczyniowa polega na pobudzaniu krążenia za pomocą wywoływania skurczów układu mikrokrążenia, co jest efektem działania pola elektromagnetycznego.

Dlaczego metoda poprawy mikrokrążenia Bemer jest taka skuteczna?

Niepozorne urządzenie, jakim jest Bemer, jest w stanie pobudzić do prawidłowego działania nawet 100 000 km naczyń krwionośnych. Rozmach ten jest niemal od razu zauważalny przez pacjenta, który wyraźnie wyczuwa poprawę samopoczucia.

Faktyczną, ujętą w liczby poprawę mikrokrążenia można zauważyć już po trzydziestu dniach stosowania terapii fizykalnej.

Efekty są tak dobre, że zainteresowanie tym, jak poprawić mikrokrążenie, zwiększa się wśród pacjentów w różnym wieku z dnia na dzień.

Sprawdź jak działa Fizykoterapia Naczyniowa BEMER®