Przejdź do treści

Stopa cukrzycowa - Wspomaganie leczenia

Powikłania cukrzycy niosą za sobą bardzo ogromne skutki wyniszczenia ludzkiego organizmu-jednym z nich jest Stopa Cukrzycowa. Ta choroba staje się poważnym obciążeniem dla organizmu pod względem fizycznym, jak i psychicznym, w efekcie czego dochodzi do utraty kończyn.

W Polsce rocznie wykonuje się ok. 40 000 amputacji, spowodowanych powikłaniami Stopy Cukrzycowej.

Jak terapia Bemer wspomaga leczenie stopy cukrzycowej?

  1. Dzięki rehabilitacji,  które przeprowadziliśmy w zakresie wspomagania leczenia Stopy Cukrzycowej każda z nich kończyła się sukcesem, jest to dla nas wielkim osiągnięciem i wyróżnieniem, właśnie w tym czasie, kiedy ówczesna medycyna była bezradna a jedyne co mogła zastosować, to amputacje.
  2. Dzięki szybszej naczynioruchowości a także roździałowi krwi, jak i większym wykorzystaniem tlenu, regeneracja naszego organizmu zwiększa się o 30%.
  3. Dzięki terapii Bemer do naszych komórek dostarczane są wartości odżywcze 3 x na minutę, jest to bardzo ważne, bo u osób chorych na cukrzycę wartości te dostarczane są nawet 3x na 10 min i właśnie, to jest głównym powodem wielu dolegliwości spowodowanych tą chorobą.
  4. Dzięki usprawnionemu przepływowi krwi w układzie kapilarnym, w którym zachodzą reakcje metaboliczne, wymiana substancji odżywczych przebiega o wiele sprawniej-co ma ogromne znaczenie na odkwaszenie naszego organizmu, jak i regenerację komórek.

Wiele naszych informacji, to zasługa wielu lat badań, dzięki czemu terapia Bemer jest najbardziej przebadaną terapią na świecie, a nasze laboratorium mieści się w Instytucie mikrokrążenia w Buch (Niemcy).

Terapia Bemer obecnie jest wykorzystywana w wielu klinikach na całym świecie w Polsce z naszej terapii korzysta miedzy innymi Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu (Szpital im.Prof. Religi).

Korzyści Terapii Bemer

  • Większe wykorzystanie tlenu 29%
  • Lepszy roździał krwi w mikronaczyniach 29%
  • Silniejszy powrót żylny 31%
  • Szybsza naczynioruchowość 27%

Sprawdź jak działa Fizykoterapia Naczyniowa BEMER®