Przejdź do treści

Terapia dla konia - derka Bemer Horse Set

Terapia dla konia - derka Bemer Horse Set

Zwierzęta, podobnie jak ludzie, potrzebują odpowiedniego wsparcia w procesie gojenia się ran, a także regeneracji po urazach, czy wypadkach. Spora część takich właśnie terapii dotyczy koni wyścigowych, które podczas treningów oraz samych zawodów często nadwyrężają swoje siły lub też ulegają różnym kontuzjom. Bemer Horse to innowacyjna metoda wspomagająca leczenie urazów oraz regenerację mięśni. Działa na analogicznej zasadzie, co inne urządzenia Bemer – Polska jest jednym z krajów, które sukcesywnie wprowadzają to innowacyjne, niemieckie rozwiązanie nie tylko do medycyny, ale też do weterynarii.

Jak działa Bemer Horse?

Po sukcesach odniesionych w medycynie, na rynek weterynaryjny wszedł innowacyjny produkt – derka Bemer dla koni. Zasada działania derki dla koni jest identyczna jak w przypadku maty stymulującej dla człowieka. Głównym zadaniem jest poprawienie naczynioruchowości u zwierzęcia, poprawienie rozdziału krwi w poszczególnych mikronaczyniach, czy wydajniejsze i szybsze rozprowadzanie w krwiobiegu nie tylko tlenu, ale również składników odżywczych.

Dlaczego warto stosować Bemer dla koni?

Terapia Bemer Horse jest terapią niezwykle prostą, ogranicza się bowiem do założenia na grzbiet lub na głowę zwierzęcia derki Bemer. Sygnały wysyłane przez nią samoczynnie działają, bez dodatkowych środków pomocniczych, w tym bez użycia środków farmakologicznych. Terapia jest więc zupełnie bezpieczna dla zwierzęcia.

Co więcej, badania potwierdzają jej skuteczność oraz pozytywny wpływ nie tylko na organizm konia, ale także na jego psychikę i osobowość.

Pozytywny wpływ derki Bemer

Zaledwie miesięczna terapia za pomocą Bemer Horse jest w stanie zredukować ból, a także nawet trzykrotnie przyspieszyć regenerację nadwyrężonych mięśni czy po nabytych kontuzjach. Terapia działa także relaksująco oraz odprężająco, rewelacyjnie sprawdzając się po wytężonych treningach czy długotrwałych wyścigach. Stosowanie terapii Bemer dla koni nie powoduje absolutnie żadnych skutków ubocznych.

Jak korzystać z Bemer Horse?

Derka Bemer zaprogramowana została w taki sposób, aby działać z różnorodną intensywnością w cyklach trwających 5, 10 lub 15 minut. Właściwości terapii pozwalają na skrócenie czasu trwania innych, dotychczas stosowanych metod wspomagania leczenia i regeneracji u zwierzęcia.

Jeśli chodzi o derkę Bemer, cena oscyluje w granicach 4 090 Euro, czyli około 20 000 zł. Jeśli jednak za derkę Bemer cena jest zbyt dużym obciążeniem dla budżetu, można taki sprzęt wypożyczyć w atrakcyjnych stawkach za 30 dni terapii.