Przejdź do treści
derka bemer

Zastosowanie derki Bemer w terapii koni

Konie, zwłaszcza te, od których wymaga się zwiększonego wysiłku i pracy podczas wyścigów, wymagają dokładnie takiej samej opieki i wsparcia, jak ludzie – w tym wypadku – sportowcy. Dobroczynny wpływ terapii Bemer na mikrokrążenie krwi w organizmie człowieka i zwierzęcia został naukowo potwierdzony już przed kilkoma laty. Dzięki temu możemy czerpać pełnymi garściami z zalet, jakie płyną ze stosowania terapii derką Bemer. Co warto o niej wiedzieć i jaki jest jej dokładny wpływ na zdrowie zwierzęcia?

Derka Bemer w terapii koni

Zarówno właściciele koni wyścigowych, jak i opiekunowie prowadzący terapie dla koni po kontuzjach oraz po przeżytych traumach, wykorzystują dostępne, nowoczesne, bezpieczne i przede wszystkim skuteczne metody poprawiania kondycji i samopoczucia tych zwierząt. Derka Bemer znacznie lepiej radzi sobie z terapią niż dotychczas stosowane metody – tradycyjne kocyki terapeutyczne podłączone do tony okablowania, pod którymi koń musi spędzać dziennie całą godzinę.

To bezprzewodowe urządzenie zostało tak skonstruowane i skonfigurowane, aby móc dobrać program i czas jego trwania do aktualnych potrzeb. Terapię derką Bemer można prowadzić przez 5, 10 czy 15 minut dziennie, co również wpływa na komfort i dobre samopoczucie zwierzaka. Także wielkość derki można z powodzeniem i bez trudu wyregulować, dzięki czemu można uznać ją za uniwersalną. Derkę Bemer w sklepie można kupić bez większych problemów – szczególnie w e-sklepach, w których również ceny są zwykle atrakcyjniejsze niż w stacjonarnych.

Zalety derki Bemer

Według niektórych za derkę Bemer cena jest nieco wygórowana – to około 4 000 euro, co w przeliczeniu na złotówki daje jakieś 20 000 złotych. Co w takim razie można mieć w tej cenie?

Derka Bemer nie bez powodu została wyceniona na taką właśnie kwotę. Jej zadaniem jest wyciszenie i zrelaksowanie zwierzęcia, co jest ważne w szczególnie trudnych przypadkach. Dzięki niej poprawia się mikrokrążenie krwi, w tym dostarczanie i rozprowadzanie tlenu i składników odżywczych po każdej komórce ciała, zwiększa się też naczynioruchowość. Dzięki temu koń znacznie mniej czasu potrzebuje po treningu na odpoczynek i zregenerowanie sił (odbywa się to aż do trzech razy szybciej). Koń jest też mniej obciążony stresem, dlatego lepiej radzi sobie podczas treningów i podczas samych zawodów. Zwierzę jest widocznie zdrowsze, ma również podniesioną naturalną barierę ochronną przed wirusami i infekcjami. Derka Bemer redukuje także poziom bólu, zwłaszcza po przebytych operacjach. Biorąc pod uwagę powyższe, cena derki Bemer jest uczciwie skalkulowana.